Aktuāli

Pamatojoties uz saņemto informāciju no Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” par 2025. gada jūlijā uzsāktajiem un plānotajiem būvdarbiem:

“Miezītes ceļa grants seguma divkārtu virsmas apstrāde, Jelgavā” (līgums parakstīts 04.07.2025., izpildes termiņš – 15.08.2025.),

informējam, ka SIA “JELGAVAS ŪDENS” plāno veikt ūdensapgādes sistēmas uzlabošanas darbus, pārbūvējot esošos pazemes ūdens hidrantu pieslēgumus uz virszemes ūdens hidrantiem. Šie hidranti tiks pārvietoti no ceļa braucamās daļas uz ceļa apmali, tādējādi uzlabojot piekļuvi operatīvajiem dienestiem un paaugstinot ekspluatācijas drošību.

Darbi tiks veikti, saskaņojot tos ar JVPI “Pilsētsaimniecība”, lai nodrošinātu vienotu pieeju un neradītu liekus traucējumus būvniecības gaitā. Ūdensapgādes pakalpojumu pārtraukumi iespējami no 14. – 28.07.2025. darbu veikšanas laikā Miezītes ceļā no Dobeles šosejas līdz Žagaru ceļam, dzeramā ūdens muca tiks novietota minētā ceļa posma vidū.

SIA "JELGAVAS ŪDENS" informē, ka sakarā ar SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" plānotajiem ūdensvada tīklu izbūves darbiem Zemgales industriālā parka teritorijā, īstenojot projektu “Zemgales industriālā parka attīstība”,

2025. gada 15. jūlijā

No plkst. 08:00 līdz plkst. 18:00

iespējami ūdens padeves atslēgumi posmā no Meiju ceļa 37 līdz Meiju c. - Atmodas ielas krustojumam.

Attīstība - I kārta Drukāt

 

22.12.2000. Eiropas Komisija un Latvijas Republika parakstīja finanšu memorandu par pirmsiestāšanās strukturālās politikas instrumenta (ISPA) palīdzības piešķiršanu projektam „Ūdens apgādes un kanalizācijas pakalpojumu attīstība Jelgavā” (I kārta).
Projekta kopējās izmaksas bija plānotas 15,5 miljoni EUR. Eiropas Savienības piešķirtais līdzfinansējums bija 11 244 750 EUR. Sākotnēji plānotais īstenošanas laiks 2000. – 2005. gads.
Projekta I kārtas aktivitātes:
Dzeramā ūdens kvalitātes uzlabošana:

  • Tīkla modelēšana un noplūžu samazināšanas programmas izstrāde;
  • Ūdens izpētes laboratorijas rekonstrukcija;
  • Ūdens apgādes tīkla remonts un paplašināšana (33.1 km).

  Kanalizācijas tīkla kvalitātes uzlabošana:

  • Kanalizācijas tīkla remonts un paplašināšana (31.0 km);
  • 7 notekūdeņu sūkņu staciju remonts.

Notekūdeņu attīrīšana:
Notekūdeņu attīrīšanas stacijas atjaunošana (saņēmējakas atjaunošana, priekšattīrīšana, primārie un sekundārie nostādinātāji un aerācijas sistēma un tvertne, notekūdeņu laboratorijas iekārtas un dūņu sūkņu atjaunošana, slāpekļa un fosfora attīrīšanas procesa mehānisma uzstādīšana).
Ūdens apgādes un kanalizācijas tīkla uzturēšanas iekārtu piegāde.
Pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā projekts tika iekļauts Kohēzijas fonda finansēšanas plānā.
Sakarā ar neparedzēti lielo inflāciju Latvijā pēc iestāšanās Eiropas Savienībā nozīmīgi palielinājās projekta realizācijas izmaksas. Tika parakstīti finanšu memoranda un arī galvenā būvdarbu līguma grozījumi, kas paredzēja kopējo izmaksu pieaugumu un īstenošanas termiņa pagarinājumu.
Faktiskās projekta kopējās izmaksas ir 21 miljons eiro un Eiropas Savienības ieguldījums ir 13,3 miljoni eiro.
Darbi tika pabeigti 2007.gada jūlijā. 
Šis projekts palīdz mazināt ekonomiskās un sociālās atšķirības Eiropas Savienības pilsoņu vidū.